İSG Katip Sisteminde Yapılan Yenilikler

İSG Katip Sisteminde Yapılan Yenilikler

  • 07 Haziran 2016

İsg katip sisteminin hem isg profesyonelleri hem işyeri yetkileri hem de osgb lerin sistemlerindeki bir takım değişikler..

https://isgkatip.csgb.gov.tr sisteminde 15.09.2015 tarihinden OSGB modülü, Hizmet Alan İşyerleri modülü ve İsg Profesyonelleri hakkında bir takım yenilikler gelmiştir. Yapılan bu yeniliklerin getirilmesi veya uygulanması hakkında herhangi bir duyuru yapılmamasına istinaden HALİT ATİK OSGB olarak yapılan bu yenilikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Firmalarının bundan sonra ÇSGB'den denetlenmeleri sırasında aldıkları ceza puanları https://isgkatip.csgb.gov.tr sisteminde görülecektir.
  • Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Firmalarının Osgbdeki çalışanların veya firmaların tehlike sınıfı ve saatlerine göre sınıflandırılması ve bunların bir istatiksel hesaplaması oluşturulmuştur.
  • Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin Hizmet verdikleri firmaların OSGB bünyesine bulundurması gereken evrakların birer örneklerini https://isgkatip.csgb.gov.tr sistemi içerisindeki OSGB modülüne eklemeleri getirilmiştir.
  • İsg Profesyonellerindeki yeniliklerin başlıcaları ise hizmet verdikleri işyerini hangi tarihte hangi saatte ve ne tür bir uygulama yapıldığını sisteme girecek bir altypı çalışması yapılmıştır.
  • Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin hizmet verdiği firmalarında; firma yetkilileri hakkında isg profesyonelleri ve Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Tarafından eklenen ve oluşturulan raporlandırmaları https://isgkatip.csgb.gov.tr sisteminde kendi ekranlarında görebilecekleri bir yenilik getirilmiştir.